Konut Sigortaları - Enkar Sigorta

Konut Sigortaları

Konut Sigortaları

Konut sigortaları nın asıl işlevlerinde, Evlerin içindeki eşyaları beklenmedik kazalardan ve hasarlardan korumak için gereklidir. Teminat altına alınan genellikle sel-su baskını, deprem, gibi bazı felaketler bu tür sorunlarla beraber konut sigortası alınması gerekiyor. Ancak günümüzdeki sigortalarda paket halinde sigortalar satılıyor. Artık konut paket sigortalarıyla sadece yangın, su baskını gibi felaketlerle kalmıyor yanında paket sigortayla birlikte aile fertleriyle kalmayıp komşulara da gelebilecek zararları da karşılıyor.

Sigortalıların ihtiyaçları üzerine yeniden şekillenmekte olan çoğu konut sigortası paketlerinde hırsızlık, apartmanda ortak kullanım alanlarına gelebilecek hasarlarda ve aile fertlerinde ev dışındaki başlarına gelebilecek bu kazaları da güvenlik altına alıyor. Daha da fazlasını yapıp çilingir, ambulans gönderiliyor ve bu sigorta ile hepsi karşılanıyor. Üçüncü şahıslara karşı sigortanın yapmış olduğu şey ise çocuğunuzun top oynarken komşunun camını kırması ya da değerli bir eşyanıza zarar verildiğinde ortaya çıkan hasarı sigorta karşılıyor. Ve dolayısıyla ilave bir poliçe almak zorunda kalmıyorsunuz. Yani üçüncü şahsa verilen zararlar da konut sigorta içerisinde poliçe kapsamına giriyor.

Sanılanın aksine aslında ev eşyaların değerleri açısında hesaplanan konut sigortası primleri aksine pahalı değildir. Örnek vermek gerekirse koltuk takımı, buzdolabı, çamaşır makinesi, benzeri eşyalar için birlenen 25 bin lira bedel üzerinden hesap edilen ve standart teminatlarını sağlayan bir poliçe olarak da 250 veya 300 lira almak mümkündür. Şirketlerin teminatları yanı sıra asistan hizmetleri de oldukça geniş bir yelpazeye yayılmıştır ve oldukça geniş bir sigorta hizmeti sunuyor. Örneğin 300 ila 500 lira arasında limitlerde çilingir ve elektrik-su tamiri gerek çoğu poliçeyle birlikte sigortalılara sunuluyor. Bunların yanında ilaveten olarak teminatların yanı sıra asistan hizmetlerini de oldukça geniş bir yelpazede sigortalıların hizmetine sunuyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir