Yabancı Sağlık Sigortası - Enkar Sigorta

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası

Türkiye üzerinde 11 Nisan 2014 de başlatılan yeniliklerde uzun dönem aile ikamet izni isteyen yabancı vatandaşlara sağlık sigortası zorunlu oldu. Bundan sonra Türkiye içinde oturmak isteyen yabancı vatandaşların emniyete başvuracak ve aynı zamanda sağlık sigortalarını yaptırmış olması gerekmektedir.

Vize’nin sunmuş olduğu 90 günlük süreyi tamamlayan yabancılar; sağlık sigortasını yaptırma zorunluluğu ile karşılaştıklarından bu yana yeni bir dönem ortaya çıkmasıyla birlikte sektörde yeni bir sigorta devrimi ortaya çıkarmıştır.  Yabancı uyruğu olan kişilerin Yabancı Sağlık Sigortası sigorta prosedürü anlayabilmeleri , yeni sistemdeki sigorta sisteminde bu konuyu anlamak ve anlatmak açısında çok zorlandılar. Uygun fiyatları verdiğini iddia eden birçok sigorta temsilcileri bu sürecin işleyişine hakimiyetini kaybetmeye başladı.İlk etapta Fiyatları yüksek olan Yabancı Sağlık Sigortası sonrada sigorta şirketlerinin özel kampanyaları ve yeni yönetmeliğe de uygun olarak yapılanımsı ile revize olarak şuan ki piyasayı oluşturdu. Sağlık sigortasında fiyat konularından daha da öncelikli bir konu daha vardır. Bu konu ülkemize ikamet edecek olan yabancı vatandaşın tam olarak hangi teminatlara ihtiyaç duyacak olduguğudur.

Yabancılar için hazırlanmış olan bu sağlık sigortalarında yatarak tedavi olan kişilerin ana teminatı olarak şunlar sunulmuştur. Kişi isterse eğer kendi teminatlar poliçe içindeki kapsama alanını genişletebilir. Yatalak tedavi teminatında ameliyat, yatış gerektiren durumlar, yoğun bakım eşyalarındaki tedaviler, trafik kazası sonrası, yapılan kazada sigorta sayesinde geçirmiş olduğunuz yatalak kazalarını sigortanız karşılıyor örneğin, Yatarak tedavi edilmesi gereken kazalar, hastane üzerinde yatma gereği duyulan kazalarda, yoğun bakım ünitelerinde tedavileri, trafik kazaları içinde diş ve burun operasyonlarında olabilecek kazalarda dahil olmak üzere Yabancı Sağlık Sigortası bu güvenceyi sağlıyor. Bu tarz kazaları önlemek için önemli olan sigorta tüm kazaları neredeyse karşılamaktadır.

[]
1 Step 1
Biz Sizi Arayalım
Ad Soyad :
Telefon Numarası :
Previous
Next
powered by FormCraft